Domowe sposoby na wypadanie włosów

Każdego dnia z Twojej głowy wypada średnio 100 włosów. W przypadku, gdy ilość ta diametralnie rośnie, może sygnalizować to, że występuje jakiś wewnętrzny problem. Wypadanie włosów to zjawisko, które szczególnie niepożądane jest przez kobiety. Wszak, w przypadków „łysinka” niekiedy potrafi dodać nawet uroku.

Forma leczenia wypadania włosów jest zależna od przyczyny problemu. Zastosowanie znajdują:

  • Kosmetyki do wzmocnienia i regeneracji mieszków włosowych
  • Zabiegowe przeszczepianie włosów
  • Domowe receptury

Te ostatnie wykorzystywane są bardzo często. Tanie, niezwykle skuteczne i bardzo wygodne. Poniżej prezentujemy kilka najlepszych, domowych receptur na wypadające włosy.

Domowe sposoby na wypadanie włosów
Jednym z lepszych produktów, z którego warto zrobić maseczkę jest czosnek. Warzywo to uznane jest za naturalny antybiotyk gdyż doskonale radzi sobie z przeziębieniem oraz innym chorobami. Aby czosnek poprawnie zadziałał na strukturę naszych włosów należy go rozgnieść lub zetrzeć na kuchennej tarce. Następnie nakładamy na całą długość włosów i pozostawiamy na całą noc. Czosnek sprawia, że włosy są odpowiednio odżywione oraz błyszczą jak po użyciu najdroższej odżywki. Innym produktem, który często stosowany jest jako odzywka, jest jajko. Produkt ten zawiera dużo witamin, minerałów oraz protein. Wiele blogerek chwali sobie efekt po maseczce jajecznej. Wystarczy nałożyć jajko na umyte włosy i trzymać maseczkę około 40 minut pod ręcznikiem. Włosy są puszyste i lekkie. Fryzjerzy polecają również maseczki z korzenia czarnej rzodkiewki oraz awokado. Naturalne sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów są najlepsze. Dostarczamy naszym włosom wiele witamin sprawiając, że efekty widoczne są natychmiastowo. Najważniejsza w pielęgnacji włosów jest regularność w stosowaniu maseczek lub suplementów diety na włosy.

Istotnie, należy pamiętać o tym, że w przypadku braku efektów po 2-3 tygodniach należy skontaktować się z trychologiem.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*